Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hrvatska Agencija za Paranormalne Pojave
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Forum Worth
happ.forumotion.com-Google pagerank and Worth
Similar topics

 

 Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Secret Face

Secret Face


Number of posts : 229
Registration date : 2009-01-27

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitimeWed Jan 27, 2010 2:41 am

Autor Danijel Folnegović - CEO

Genije, ljubi ga tata Smile po nadimku tehuti zaslužan je za slijedeći članak, to će biti prvi u nizu otkrivenja iluminatskih djelovanja na našim prostorima. Da ne duljim prića kreče ovako:

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Ilumina

'Od nedavna sam počeo (sukladno mojoj trenutačnoj razini svijesnosti) primjećivati neke tragove ezoterije, okultne simbolike i masonerije u zagrebačkoj oblasti. Bio sam zapanjen količinom subliminalnog simbolizma na mnogim zgradama stare gradske jezgre. Moje čuđenje je utoliko veće što sam prepoznao mnoge simbole korištene od Bratstva. Još sam se više začudio kad sam vidio da je doslovno cijela zemlja infestirana simbolikom masona. Najprije sam tumačenje simbolizma povezivao isključivo sa teorijama zavjere, ali to me nije zadovoljilo.

Simboli su mnogo dublji i višeslojni univerzalni jezik, tako da u neki simbol stane beskonačno mnogo tumačenja, ali 2 moguća tipa interpretacije: egzoterijski i ezoterijski. Egzoterijski je onaj doslovni način tumčenja, kojim većina religioznih ljudi tumači Svete Spise. Ezoterijski, u sebi sadrži ukodiranu univerzalnu poruku nevezanu za religioznu stvarnost. Okultni simboli su u tom smislu dvosjekli mač; netko će križ vidjeti kao simbol kršćanstva, a netko ezoterijske naobrazbe (ovakvi su rijetki) kao prikaz pravilnog usklađenja čakri i dualnost manifestirane stvarnosti.

Neke lokacije na kojima su slike snimljene nisu u potpunosti jasne, ali sigurno su iz Hrvatske.
da više ne duljim evo nekoliko sličica:

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni
Gračišće, malo mjesto pokraj Pazina. Na nadgrobnom spomeniku... Hm zanimljiv detalj... zmija jede svoj rep i oko u trokutu!

slučaj 2

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni1
Gračišće, crkva, portal... Ponovno...

12 zraka svijetlosti sa okom čini 13, lunarni broj (12 znakova zodijaka, 12 mjeseci, 12 herkulovih zadataka, 12 apostola, 12 židovskih plemena, itd...)

slučaj 3

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni2
Gračišće, crkva,

unutrašnjost, templarski križ

slučaj 4

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni3
Gračišće, grob, lubanja i kosti

slučaj 5

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni4
Stari grad Gradina, zmaj

slučaj 6

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni5
Varaždin, detalj iznad kamenih vrata

slučaj 7

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni6
Varaždin, opet
Prebrojite ruže. 12!!

slučaj 8

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni7
Varaždin, oko u trokutu 2

slučaj 9

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni8
Varaždin - reptili

slučaj 10

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Masoni9
Požega, neka stara crkva. Zumirajte sliku i vidjet ćete oko u trokutu sa 12 zraka. Usput, sumnjivi su mi oni heksagrami...

izvor:
http://www.fx-files.com/x-files/iluminati-u-rh/334-okultna-simbolika-u-hrvatskoj-arhitekturi.html
Back to top Go down
Man in Black

Man in Black


Female Number of posts : 1450
Age : 37
Registration date : 2009-01-28

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Re: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitimeFri Jan 29, 2010 10:35 pm

Masonska loža Sirius u Rijeci

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Sl110

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Sirius10

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Sirius11

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Sirius12

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Sirius13
Back to top Go down
fraktal

fraktal


Number of posts : 235
Registration date : 2009-03-03

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Re: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitimeFri Feb 05, 2010 7:33 pm

Ima toga i u Zadru,ali ne mogu sad okačiti.Recimo,krilati lavovi,sedmoglavi zmaj,dva stupa na pročelju sveučilišta...
Back to top Go down
Secret Face

Secret Face


Number of posts : 229
Registration date : 2009-01-27

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Re: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitimeSat Feb 06, 2010 4:54 pm

mislim da sam prosa pored toga u rjeci..davno je to bilo ko ce se sitit heh

@fraktal
slikaj to Smile
Back to top Go down
fraktal

fraktal


Number of posts : 235
Registration date : 2009-03-03

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Re: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitimeFri Apr 30, 2010 4:05 pm

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Img3294c

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Img3293d

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Img3291c
Back to top Go down
Secret Face

Secret Face


Number of posts : 229
Registration date : 2009-01-27

Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Re: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitimeFri May 07, 2010 4:42 pm

mogla si bar pinku manje slike stavit
Back to top Go down
Sponsored content





Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Empty
PostSubject: Re: Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi   Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi Icon_minitime

Back to top Go down
 
Okultna simbolika u Hrvatskoj arhitekturi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» masonska simbolika na forumu
» Prosvjedi u Hrvatskoj
» KRUGOVI U ŽITU U HRVATSKOJ

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Forum :: Okultno-
Jump to: