Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hrvatska Agencija za Paranormalne Pojave
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Forum Worth
happ.forumotion.com-Google pagerank and Worth

 

 Duh kao poremećaj uma

Go down 
4 posters
AuthorMessage
EBE




Number of posts : 5
Registration date : 2010-05-11

Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitimeTue May 11, 2010 3:57 pm

Kao prvo da vas pozdravim kao novi pridošli član foruma te da kažem da mi je jako drago što ima ljudi koji se također zanimaju za "više" iz ovog našeg svijeta...Vidim da nije velik broj članova što mi je i drago jer sam više poklonik kvalitete nego kvantitete. Moje zanimalnje za paranormalno počelo je od malena s serijom Dosije X, preko časopisa Stella pa do danas preko interneta i brojnih emisija na tu temu kojih mozda danas ima i previše i time im opada kvaliteta. Moje gledište na paranormalno usmjereno je prvenstveno prema ljudima te odnosu paranormalne aktivnosti prema osobi koja je doživi te povazanosti između to dvoje. Vjernik, u smislu koji propagira religija, nisam te kao takav ne prihvaćam dogme niti ikakve teorije koje nemaju materijalnu(eksperimentalnu) potporu. Otvaram mogućnost postojanja izvanzemaljske inteligencije(mogucnost nastanka rase na drugom planetu pod istim okolnostima kao i naša),duhova(nematerijalne osobnosti,energije) te mnoštva drugih "paranormalnih" (koje mi svojim osjetilima ne možemo percipirati što ne znači da ne postoje, pa već je i dokazano da psi ne vide boje ali one ipak postoje,odnosno ti valovi koje mi precipiramo kao boje).Krajem srednje škole pisao sam maturalnu radnju iz filozofije o b(B)ogu s ciljem razjašnjavanja nekih stvari o navedenom te sam počeo i završio rad s mnoštovm pitanja. Na neka pitanja sam odgovorio a neka su nova nastala te sam zakljucio da je na našoj mentalnoj razini još teško o tom raspravljati(naravno u smislu iznošenja nekih dokaza) te odustao od ikakvih rasprava toga tipa.

Ukratko sam iznio neka svoja stajališta i nadam se da ce biti prilike da ih iznesem još..
Zainteresiran sam za bilo kakav tip eksperimentalne kativnosti i proučavanja(s naglaskom na eksperimentalno jer teorijom nek se bave filozofi i knjževnici, jer "teorija hidromehanike ne drži vodu na okupu nego posuda(eksperiment)" Very Happy )

Počet ću jednu raspravu az početak:

Duh kao poremećaj uma

Zanima me kako ste prilikom svojih istraživanja promatrali odnos "viditelja" i "viđenog"(njihovu interakciju)?
Dali su "viditelji" nadporsječno inteligentni ljudi koji imaju um na naprednijoj razini te samim time imaju mogucnost viđenja veću nego jedinka na razini kromanjonca(šala naravno Very Happy)?

Zanimljiva je činjenica da nadprosječno inteligentni ljudi prije oboljevaju od psihičkih bolesti*** te zbog bolesti su u stanju imat "halucinacije",odnosno vidjet ono sto mi ne vidimo...Kasnije se postavlja pitanje jesu li ti ljudi stvano ludi ili su ispred svog vremena(jer su i galilea proglasili ludim u ono vrijeme).

Još jedna zanimljiva stvar (u koju nisam 100% siguran pa neka me ispravi netko tko zna više o tom) da se Djevica Marija ukazala samo vjernicima, odnosno onima koji vjeruju da takvo nesto uopce mogu i vidjet. Zanima me dali želja da se "nešto" vidi (želja kojom ne možemo upravljat***) može doprinjet "viđenju" kao u slučajevima ukazanja te dali je ta želja uvjet da se nesto vidi.

*** primjer ljudi s traumama od poginulih bližnih koji, zbog silne želje da su ti njihovi opet s njima, vide njihove duhove



Hvala na sudjelovanju u raspravi i još jednom Dobro Vas našao Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Man in Black

Man in Black


Female Number of posts : 1450
Age : 37
Registration date : 2009-01-28

Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Re: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitimeThu May 13, 2010 12:19 am

Dobrodošao.

Široka tema, puno pitanja Smile

Uglavnom, autosugestija je uvijek ono prvo što pretpostavimo da je. Ljudi vjeruju i žele vidjeti, na kraju vide. Da, VIDE to što su vidjeli, sada je li to bilo stvarno tu ili je samo proizvod njihovog uma je drugo pitanje.
Ako ćemo gledati zakon privlačnosti, svi nečem težimo, atomi, molekule također teže nečem i one kad tad dođu u stanja kojima teže, tako i naše misli. Ono što želimo (čemu težimo) to i dobijemo. Tu se stvari dalje zakompliciraju i dobijemo pojam Realnost. Realnost smatramo onim što večina prihvaća, čega je većina svjesna i sl. ali svaka osoba ima svoju realnost i ne možemo osobi koja halicinira reći da je bolesna i da vidi ono čega nema jer u njenoj realnosti to itekako postoji, da ne postoji ne bi reagirala na to.

Vratimo li se na zakon privlačnosti, možemo spomenuti i energije. Naše misli su energija koju odašiljemo. Kao narudžba za pizzu. Zovnemo pizzeriju, naručimo pizzu (pošaljemo želju) i vrati nam se pizza, ostvari se želja, tako je u svemu. Zato i postoji ona poslovica Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti".

Ljudi koji istinski žele vidjeti duha, NLO ili nešto drugo, oni šalju tu energiju i takva energija će im se vratiti. Oni mogu tako "dozvati" nekakve entitete ili energije i te energije/entiteti, možda i duše umrlih, prelaze na frekvenciju misli te osobe, tj. frekvenciju na kojoj se ta osoba nalazi kad očekuje viđenje i onda je osoba u stanju to percipirat.

Viša frekvencija može doći u niži, dok niža ne može u višu - "duhovi" su na višoj frekvenciji od materije i ne možemo ih percipirat našim osjetilima ako se ne "spuste" na našu, nižu frekvenciju postojanja, a oni to mogu, ali mi ne možemo s materijalnim tijelom preći u više frekvencije. Možda bi i bilo moguće uz neke vježbe i tehnike, ali se time nisam baš bavila.

To da ljudi visoke inteligencije vide duhove, možda je u prosjeku veliki postotak upravo takvih ljudi jer su šireg uma, prihvaćaju više toga što je jako bitno, jer kad nešto ne prihvaćamo i ne vjerujemo, stavljamo energetski blok prema tome.
Back to top Go down
EBE




Number of posts : 5
Registration date : 2010-05-11

Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Re: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitimeSat May 15, 2010 7:18 pm

Man in Black wrote:
ali svaka osoba ima svoju realnost i ne možemo osobi koja halicinira reći da je bolesna i da vidi ono čega nema jer u njenoj realnosti to itekako postoji, da ne postoji ne bi reagirala na to.
.

...što znači da ne postoji istina(odnosno ne istina) jer sve što netko da kaže mi mu ne možemo rec to je neisitina jer to je njegova realnost? svatko stvara svoju istinu...evo i naginjem prema filozofiji...a reka sam da necu Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Man in Black

Man in Black


Female Number of posts : 1450
Age : 37
Registration date : 2009-01-28

Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Re: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitimeSun May 16, 2010 11:19 am

EBE wrote:
Man in Black wrote:
ali svaka osoba ima svoju realnost i ne možemo osobi koja halicinira reći da je bolesna i da vidi ono čega nema jer u njenoj realnosti to itekako postoji, da ne postoji ne bi reagirala na to.
.

...što znači da ne postoji istina(odnosno ne istina) jer sve što netko da kaže mi mu ne možemo rec to je neisitina jer to je njegova realnost? svatko stvara svoju istinu...evo i naginjem prema filozofiji...a reka sam da necu Very Happy Very Happy
Tako nekako, ali opet moraju postojat granice ukoliko osoba sa svojom istinom počinje ugrožavat sebe i druge, a to već ima veze s njegovom percepcijom i prihvaćanjem.
Back to top Go down
Zoran

Zoran


Number of posts : 75
Registration date : 2009-03-10

Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Re: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitimeSun May 16, 2010 11:34 am

Ima tu dosta sivog podrucja, realitet i percepcija su dvije razlicite stvari i ako nesto ne vidimo ne znaci da ne postoji. Ako ova dva videa niste vidili onda ce vam biti jasno o cem pricam a ako jeste zasigurno se sjecate sto ste vidili.



Back to top Go down
fraktal

fraktal


Number of posts : 235
Registration date : 2009-03-03

Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Re: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitimeMon May 17, 2010 7:23 pm

Ljudi pripisuju mističnome sve što ne mogu racionalno objasniti pa tako povijest puna poremećenih osoba koje haluciniraju,a proglašene prorocima. Onda pojedinci koji se nakonzumiraju opojnih sredstava pa svi oko njih misle da u drogiranom stanju komuniciraju s bogovima, zatim psihičke bolesti koje se iz neznanja pripisuju napadima demona,itd. Mogla bih nabrajati do sutra. Ponekad ljudi ne znaju ništa o nekim svjetlosnim ili zvučnim efektima pa na fotograifijama vide tzv. orbove koje onda proglašavaju duhovima ili svjetlosnim bićima. Naravno, dio izvještaja o duhovima i ostalim paranormalnim pojavama ne može se racionalno objasniti,ali jedan velik dio može. Problem je u neznanju, zatim, kako je rekla man in black, u tome da osoba želi nešto pa mu se to vraća, itd.

Dobrodošao, EBE. UŽivaj s nama. cheers
Back to top Go down
Sponsored content





Duh kao poremećaj uma Empty
PostSubject: Re: Duh kao poremećaj uma   Duh kao poremećaj uma Icon_minitime

Back to top Go down
 
Duh kao poremećaj uma
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Forum :: Duhovi-
Jump to: